Informace pro pacienty a jejich rodiče

Upozornění: máme nové telefonní číslo: +420 605 727 966.

Děti do 15-let musí být k ošetření doprovázeni svým zákonným zástupcem, případně zákonný zástupce určí oprávněnou osobu, která má právo na informace o zdravotním stavu dítěte a která bude dítě doprovázet. Zákonný zástupce musí vyplnit příslušný formulář, který je k dipozici v ordinaci nebo v sekci "Ke stažení" - Určení oprávněné osoby dle zákona o zdravotních službách. Vyplněný formulář nám před ošetřením dítěte předá zákonný zástupce či oprávněná osoba.
 

Pokud si rodiče dětí nad 15 let budou přát, aby dítě bylo ošetřeno bez jejich přítomnosti, musí dát předem písemný souhlas. Souhlas se podepisuje u nás v ordinaci nebo jej najdete v sekci "Ke stažení" - Souhlas zákonného zástupce nezletilého pacienta staršího 15ti let.

 

Obecné informace a rady v situacích, které Vaše dítě může potkat (např. horečka, zvracení, průjem, kašel atd.), naleznete na internetových stránkách Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost České republiky www.detskylekar.czv sekci „pro rodiče“ – „Co dělat když?“ a „Rodičovský rádce“. Pokud však budete mít jakékoliv pochybnosti, neváhejte nás kontaktovat

a dostavit se s dítětem na vyšetření – ideálně v ordinačních hodinách pro nemocné.

 

Veškeré informace o povinném a nepovinném očkování Vám rádi podáme v ordinaci. Kompletní informace o všech dostupných očkovacích látkách jsou volně dostupné na www.vakcinace.eu v sekci „přehled dostupných vakcín“. Na našich stránkách v sekci "Ke stažení" naleznete příbalové letáky všech očkovacích látek.

 

Iniciativa 1000 dní – www.1000dni.cz – co dítě dělá, jí a prožívá v prvních 1000 dnech, významně ovlivní jeho zdraví po celý život.

 

Upozornění:

Od 1. 4. 2012 posudky k výkonu určité práce a k praktické přípravě vydává poskytovatel pracovněprávních služeb (to znamená poskytovatel v oboru všeobecného praktického lékařství nebo poskytovatel v oboru pracovního lékařství). Tyto posudky nesmí vystavovat praktický lékař pro děti a dorost. Posudky ke zdravotní způsobilosti ke studiu vydává praktický

lékař pro děti a dorost.

 

Absenci dětí ve škole omlouvají výhradně rodiče.

© 2020 vytvořila Katka Hrubá. Vytvořeno pomocí Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now